Terapia bez trzymanki

Pojawił się ostatnio film o tymże ciekawym tytule. Faktem jest, że proces terapeutyczny w świecie energii (szczególnie ten podejmowany z szeroko pojętą świadomością) nie zawsze jest procesem mocno dla nas ustrukturyzowanym i przewidywalnym.

Wchodzisz w proces uzdrawiania energetycznego jako osoba potrzebująca pomocy. Przed podjęciem takiej pracy warto, abyś przemyślał (-a) swoje cele, a w szczególności intencje.

 

Czym jest intencja i jaka jest jej rola?

Intencja jest konkretnie sformułowanym celem, który łączy Cię ze Światem, a także na ten cel odpowiada. Intencja obrazuje zamiar i pragnienie celu. Przekształca pragnienia w potencjalny plan działania. Aby Twoja intencja była skuteczna powinnaś/ powinieneś połączyć myśl z uczuciem oraz świadomość z podświadomością.

Istnieje wiele badań naukowych dotyczących wpływu intencji na nasze życie. Oto kilka obszarów, w których naukowcy prowadzili badania:

  1. Intencja a zdrowie psychiczne: Badania sugerują, że wyrażanie pozytywnych intencji może wpłynąć na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne. Osoby, które wyrażają intencje związane z optymizmem, wdzięcznością i pozytywnym myśleniem, często doświadczają mniejszego stresu i lepszego samopoczucia.
  2. Intencje a osiąganie celów: Naukowcy badali jak wyrażanie intencji wpływa na osiąganie celów. Okazuje się, że jeśli jasno sformułujesz intencję możesz zwiększyć swoją motywację i skuteczność w dążeniu do zamierzonych celów.
  3. Intencje a relacje międzyludzkie: Jeśli będziesz wyrażać pozytywne intencje możesz wpływnąć pozytywnie na relacje z innymi ludźmi. Taki sposób życia pomoże Ci unikać nieporozumień i konflików.
  4. Intencje a Prawo Przyciągania: Teorie związane z Prawem Przyciągania sugerują, że wyrażanie przez Ciebie pozytywnych intencji pozwoli Ci przyciągnąć pozytywne wydarzenia do Twojego życia.

Pamiętaj, że badania nad intencją ciągle trwają. Ich wpływ może być różny od kontekstu i samej jednostki.

 

Dlaczego Twoje pozytywne intencje często nie działają?

Sama intencja często nie jest skuteczna w osiąganiu celów i sukcesu, gdyż na przeszkodzie do ich realizacji stoi podświadomość. To właśnie Twoja podświadomość, a także zapisane w niej uczucia strachu i lęku wytwarzają blokady przed jej spełnieniem. Możesz posiadać mnóstwo negatywnych podświadomych programów i nastawiń umysłu, które powodują, że Twoje cele nie spełniają się. W tej chwili możesz doświadczać, że terapia  jest terapią bez trzymanki, ponieważ z powodu ograniczenia Twojego umysłu nie możesz i nie potrafisz przewidzieć jej efektów. Można tu odważnie przyznać, że Twój umysł podświadomy (ego) będzie w mocnym negatywnym nastawieniu do całego procesu uzdrawiania. Z tym też sobie poradzimy 🙂

Tu po raz kolejny okazuje się jak ważne jest w samym procesie energetycznym/ terapeutycznym prowadzenie poprzez wyższe energie pełne miłości.

Jak sprawić, aby proces terapeutyczny nie był dla Ciebie terapią bez trzymanki oraz był przez Ciebie odbierany pozytywnie?

Najważniejsze to poddać się prowadzeniu energii, prowadzeniu Boga jako pojęcia wszystkości. Jeśli „wszystkość” zarządza tym procesem nie masz się czego obawiać. Ta energia zna wszystkie rozwiązania Twoich problemów. Warto, abyś wspomogła się/ wspomógł się także, stosując samodzielnie praktykę techniki uwalniania emocji. Jeśli chcesz nauczyć się tej techniki, zapraszam na sesję online oczyszczania karmicznego. O tym, jakie rozwiązania dla Ciebie przynosi praca ze świadomością i czym jest negatywna pętla myślowo-czuciowa, przeczytasz w tym linku.

 

Dlaczego wiele procesów terapeutycznych jest nieskuteczne ?

Może być wiele powodów, dlaczego niektóre terapie bywają nieskuteczne, nawet gdy trwają latami. Według mnie najważniejszym jest opór ego oraz życie klienta w iluzji polegające na chęci kontrolowania. Chęć kontrolowania przebiegu całego procesu, chęć kontrolowania emocji, które za nią stoją.  Kompetencje rozumiane poprzez doświadczenie osoby prowądzacej taką sesję też są istotne. Szybciej osiągniesz swoje cele pracując z osobą, która wyznaje wartości z wyższych pól świadomości. (Czyli kieruje się w życiu pozytywnymi wartościami oraz sama pokonała wiele trudności i charakteryzuje się świadomością z pozytywnego Pola Emocji).

Dlaczego w Cudownym Miejscu możesz skuteczniej uwolnić emocje ?

Terapia energetyczna jest bardziej skuteczna od inych form uzdrawiania z uwagi na pracę z pierwotną przyczyną problemów zdrowotnych i relacyjnych. Pierwotną przyczyną Twoich problemów są skumulowane negatywne emocje/ energie w Twoim ciele oraz indywidualne obciążenia karmiczne. Jako przykład możesz wziąć relację z Twoimi rodzicami (z tego życia). Ta relacja nie jest wyłączną przyczyną Twoich problemów, ponieważ za Tobą i Twoim doświadczeniem jest już wiele wcieleń. Jeśli uwolnisz się od karmicznych i podświadomych wzorców również z innych wcieleń, możesz przyspieszyć swój powrót do szczęścia i równowagi.

Podsumowując: Terapia bez trzymanki to terapia, w której porzucasz kontrolowanie procesu uzdrawiania, Twoja intencja wyznacza kierunek, a Stwórca dba o sposób realizacji tych celów. To dlatego dr David Hawkins używał podczas swoich sesji zwrotu: „Puść i poddaj”.

mgr Edyta Pawlak terapeuta neurotaktylny, praktyk metod  Access  Consciousness, Praktyk pulsingu holistycznego, refleksolog rąk, pedagog, muzykoterapeuta, energoterapeuta,  jasnowidz, terapeuta masażu dźwiękowego metodą Peter Hess, Terapeuta i diagnosta Integracji Bilateralnej

https://www.megaksiazki.pl/wiecej-ksiazek/2917193-zrozumiec-emocje.html?utm_si=dEh1ckV0aDRyTWpreE56RTVNekV3TWk0ek5ETXdNREE9&adtype=%7Badtype%7D&product_id=%7Bproduct_id%7D&product_partition_id=%7Bproduct_partition_id%7D&store_code=%7Bstore_code%7D&matchtype=&network=x&device=c&creative=&keyword=&placement=&param1=&param2=&adposition=&campaignid=18145289966&adgroupid=&feeditemid=&targetid=&loc_physical_ms=1011217&loc_interest_ms=&searchtype=&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAiP2tBhBXEiwACslfnqSS56Ksu-xluHzOhDp622MA1LKGnH5_vrewsf7G1AS5KTSi4nM0cxoCGTEQAvD_BwE