Jak rozwijać świadomość ?

Prawdopodobnie zastanawiasz się czy jest możliwość odmienić swój los i uwolnić się od bieżących problemów. Jeśli doświadczasz uczuć i sytuacji wskazujących na to, że „los Ci nie sprzyja”, „świat jest przeciwko Tobie” to masz możliwość dokonać wyboru, który spowoduje odwrócenie tych sytuacji. Możesz wprowadzić pozytywne zmiany w zdrowiu i życiu poprzez rozwijanie świadomości.

Postaram się teraz przedstawić swój punkt widzenia związany z tym tematem, tak abyś zrozumiał(-a) możliwości, które stoją przed Tobą otworem. Tak. Świat jest pełen możliwości dla Ciebie do samorozwoju, osiągnięcia wybranych zmian, poprawy warunków Twojego życia oraz osiągnięcia harmonii w życiu i zdrowiu. Jeśli zastanawiasz się co należy, zrobić i od czego zacząć, myślę że warto rozpocząć ten wpis od tego, z czym się rodzimy jako istoty ludzkie – od ogólnego poziomu świadomości. Poziom świadomości jest mierzalny i można przedstawić go w formie liczbowej. Wynika stąd najniższy z poziomów świadomości, czyli Wstyd (kalibracja 20). Na tym poziomie odczuwasz głównie uczucie upokorzenia. Z kolei najwyższym poziomem świadomości jest poziom Oświecenia (między 700-1000). Tym najwyższym poziomem Świadomości mogli wykazać się Budda, czy Jezus. Oni  nie musieli uczyć się jak rozwijac świadomość, ponieważ przyszli  na świat w stanie Oświecenia.

Czym jest poziom świadomości ?

Poziom świadomości jest ogólnym poziomem rozwoju emocjonalnego, społecznego i przede wszystkim duchowego danego człowiek (ale nie tylko, ponieważ poziom świadomości mozna zmierzyć także u zwierzęcia i… bakterii).

Twój poziom świadomości jest sposobem postrzegania przez Ciebie świata, ludzi i zdarzeń. Jest sposobem rozumienia Boga. Twój poziom świadomości odzwierciedla wiarę lub jej brak w cuda, własne uzdrowienie i rozwój świadomości. Ilustruje wiarę w możliwość samouzdrawiania. Twój poziom świadomości pokazuje Twoje sposoby postępowania w stosunkach z innymi ludźmi oraz Twoją uczciwość wobec siebie i świata. Twój poziom świadomości uwidacznia jak bardzo ufasz sobie i Bogu, a także czy dajesz sobie prawo do radości.

Przychodzimy na świat z określonym już poziomem świadomości. (O dziedziczeniu i uwalnianiu traum poczytasz tutaj ). Przeważnie jest on zbliżony do poziomu świadomości Twoich rodziców. Czyli przykładowo jeśli Twoi rodzice mają w sobie dużo strachu i lęku, nie będziesz raczej od początku swojego życia mistrzem odwagi. Twoje życie i wybory także jako osoby dorosłej będą pokazywać lęk, strach, unikanie wyzwań. Będziesz spotykać na swojej drodze „katów”, bo przecież jesteś ofiarą. Będziesz obwiniać innych za swój los. Jeśli pozostaniesz w swoim strachu i lęku (poziom kalibracji 100) z pewnością przekażesz te wzorce swoim dzieciom. Około jedna trzecia świata żyje w trzech niskich stanach świadomości, czyli Strachu, Żalu i Apatii. Obrazuje nam to jak wiele osób  boryka się z brakiem, czy depresją. Jeśli nie chcesz pozostać w tej grupie to…. Koniecznie dowiedz się jak rozwijać swoją świadomość.

Co możesz zrobić, aby rozwinąć swoją świadomość i podnieść ogólny jej poziom?

Wzrost Twojego poziomu świadomości jest możliwy i jest związany z podjęciem wyzwań dotyczących pracy duchowej oraz pracy związanej z Twoją emocjonalnością jako energią. Ważne jest również abyś kwestionował (-a) wszystkie systemy wierzeń. Tak – wszystkie. A szczególnie te,do których jesteś baaardzo mocno przywiązany(-a). Tylko kwestionowanie i unieważnianie negatywnych systemów wierzeń, systematyczne uwalnianie negatywnych emocji, kasowanie negatywnych przekonań o sobie i świecie, pozwoli Ci wzrosnąć.

Z każdym kolejnym poziomem świadomości będziesz przeżywać inne dominujące emocje. Zwykle będą one ze sobą pomieszane, przechodząc od żalu poprzez strach do złości. W praktyce pracy z emocjami używamy Techniki Uwalniania. Możesz się jej z łatwością nauczyć, jeśli będziesz wystarczająco systematyczny (-a). Stosowanie tej techniki wymaga poddania się oraz gotowości do zniesienia i uwolnienia chwilowego dyskomfortu, jakim jest pełne odczuwanie tych emocji.

Popatrz. Latami Trwał-ś, wypierał-ś emocje i doświadczenia. Teraz odważnie mierzysz się z nimi – tylko je odczuwając i pozwalając im być. To jest właśnie symbol Odwagi – kluczowej cechy ludzi, którzy doświadczają wzrostu świadomości. Jako zmierzenie się z emocjami mam na  myśli aktywną pracęw procesie terapeutycznym, a nie ciągłą walkę.

Jak Twój poziom świadomości wpływa na stan Twojego zdrowia fizycznego ?

Związek między ciałem, umysłem i duchem pokazuje jak rozwijasz swoją świadomość. Nie jest on przez medycynę klasyczną rozumiany. Każdy z symptomów w ciele jest postrzegany oddzielnie i leczony przez innego specjalistę. To tak jakby Twoje ciało było w kawałkach i nie stanowiło całości. Jeśli napór (Twojego) pola emocjonalnego jest zbyt duży, wtedy doświadczasz, że ten system się nie sprawdza.

Twoje ciało jest nieświadome tego, co się dzieje. Doświadczasz tylko swojego umysłu. To Twój umysł i jego emocjonalność wpływa na Twoje symptomy w ciele oraz ich intensywność. Doświadczając bólu, doświadczasz tak naprawdę stanu niskich emocji. W ten sposób właśnie wyraża się stan osoby, która nie wie jak rozwijać swoją świadomość.

Jak działa pętla myślowo-czuciowa?

Źródło ilustracji: dr Joe Dispenza „Twoje nadprzyrodzone zdolności” str. 195 rys.5.1

Połączenie między Twoim umysłem, a emocjonalnością obrazuje powyższy rysunek. Przykładowo- pojawia się w Twojej głowie myśl: „Mój szef jest niesprawiedliwy”.Ta myśl przekształca się w sieć połączeń w Twoim mózgu, czyli sieć neurologiczną. Ta sieć neurologiczna wpływa na wytwarzanie kolejnych negatywnych myśli. Zaczynasz postrzegać siebie jako ofiarę (w Twoim płacie czołowym mózgu odbywa się ten proces). Jeśli bez zastanowienia zaakceptujesz ten obraz, poddasz jego negatywnemu wpływowi. Dodatkowo zmienią się parametry chemiczne w Twoim Mózgu i ciele. Przez co zaczynasz produkować jeszcze więcej negatywnych myśli. Neuropeptydy jako molekułu emocji, które aktywują gruczoły, w tym przypadku nadnercza w trzecim ośrodku energetycznym. Zaczynasz wysyłać sygnały, które zachęcają innych do wzniecenia większej ilości tych negatywnych emocji. Powstaje pętla myślowo-czuciowa, z której ciężko jest Tobie samodzielnie wyjść.

Nauczyłaś (-eś) się jako człowiek szukać rozwiązań tego bólu na zewnątrz Ciebie. Tak zostaliśmy ukształtowani wszyscy i tak większość z nas wychowuje nadal dzieci.

Stopniowo przechodząc od wizji ciała i świata oraz Ciebie jako składającego się z elementów, za które ktoś inny jest odpowiedzialny, przejdziesz do wizji świata holistycznego postrzegania swojego ciała. Tak właśnie w tym momencie uwidaczniają się różnice w Twojej świadomości. Wzięcie odpowiedzialności za swoje zdrowie, a co za tym idzie za swoje myśli powoduje, że przenosisz się na poziom Odwagi. W ten właśnie sposób dokonujesz odmiany swojego losu i zdrowia. W ten także sposób przerywasz działanie negatywnej pętli myślowo-czuciowej. Jeśli nie wiesz jak zacząć, skorzystaj z sesji podczas której krok po kroku przeproadzę Cię przez proces oczyszczania karmicznego. 

Twoje określone myśli i Twój system wierzeń (a co z tego wynika negatywna emocjonalność) wpływa na poszczególne meridiany w Twoim ciele. Wtedy też przepływ energii zostaje zablokowany i dochodzi do powstania symptomu chorobowego. Jak widzisz w holistycznym podejściu zajęcie się ciałem jest ostatnim z etapów, najpierw należy zająć się energią i myślami. W sumie gdybyśmy od razu zajęli się myślami i energią, symptomu by nie było.

Jak na Ciebie wpływają myśli oraz Twoja emocjonalność ?

Wyrażasz się w świecie w sposób, w jaki o sobie myślisz.

To obejmuje również Twoje nieuświadomione lęki, traumy i tematy, które wypierasz. Poznanie nieuświadomionego powoduje, zwiększenie Twojego stanu świadomości, a co za tym idzie pozytywne zmiany w poziomie Świadomości. W sytuacji, w której odkrywasz wzór postępowania, ujawniasz go – możesz go wtedy świadomie uzdrowić.

Faktem jest, że podlegasz sugestywnemu programowaniu już od czasów sprzed ciąży Twojej matki. (Poczytaj sobie na temat totalnej biologii). W czasie jej ciąży przejmujesz od niej jej emocje, lęki i przekonania, które potem ukryte oczekują na odpowiedni moment, aby się ujawnić.

Twoje przywiązanie do bólu i cierpienia powoduje otrzymywanie więcej…. Właśnie bólu i cierpienia. A tym są właśnie choroby. Pierwszy wzorzec, z którym musisz się zmierzyć, jeśli chcesz rozwinąć świadomość jest wzorzec ofiary.

Nie możesz być i ofiarą i odważnym. To nigdy nie idzie w parze, ponieważ odwaga jest Prawdą i jej doświadczaniem. Doświadczanie i wybieranie prawdy dominuje na wyższych poziomach świadomości.

Myśli oraz szeroko pojęta emocjonalność wpływa na fizjologię i biochemię Twojego mózgu. Oddziałują również one na Twoje wybory życiowe, związki, relacje w miejscu pracy, stan posiadania.

Jeśli potrzebujesz pomocy, w którejś z  dziedzin swojego życia i rozwoju świadomości, zapraszam do wspólnego praktykowania technik rozwoju świadomości podczas sesji. Na temat sesji poczytasz np.  tutaj

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat przebiegu sesji. I chcesz w praktyce poznać Jak rozwijać swoją świadomość,   Zapraszam do kontaktu!

mgr Edyta Pawlak terapeuta neurotaktylny, praktyk metod  Access  Consciousness, Praktyk pulsingu holistycznego, refleksolog rąk, pedagog, muzykoterapeuta, energoterapeuta,  jasnowidz, terapeuta masażu dźwiękowego metodą Peter Hess, Terapeuta i diagnosta Integracji Bilateralnej

Polecane źródła:

dr David Hakwins  „Technika Uwalniania” wyd. Virgo

dr Joe Dispenza „Twoje nadprzyrodzone zdolności”wyd. Studio Astropsychologii

https://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/rozwoj-osobisty/swiadomosc-czym-jest-ujecie-psychologiczne-i-medyczne-aa-Aq7G-YjcN-dBW5.html